13. prosince 2011

Perníková chaloupka

těsto: 300 g tekutého medu., 75 g cukru krupice., 2 balíčky vanilínového cukru., vejce., 50 g velmi měkkého másla nebo margarínu., 4 PL vody., 600 g hladké mouky., 30 g kakaa., balíček kypřicího prášku do perníku., tekutá smetana ke šlehání
na ozdobení: 200 g prosátého moučkového cukru., práškový cukr s vanilkovou příchutí., bílek., ořechy., sladkosti


Na těsto vymícháme med, cukr, vanilínový cukr, vejce, máslo a 4 PL vody. Mouku smícháme s kakaem a kypřicím práškem do pečiva, přidáme do medové směsi a na pomoučeném vále uhněteme. Těsto dáme do chladu. Podle náčrtů si vytvoříme papírové šablony ve skutečné velikosti. Z těsta vyválíme 5 mm silný plát. Přiložíme šablony a vykrojíme podle nich jednotlivé díly. Dáme péci. Ze zbylého těsta vyválíme plát jako podložku pod chaloupku a dle vlastní fantazie si připravíme doplňky (okenice, stromčeky aj.). Poté dáme vše upéci.
Doba pečení : každý plech asi 15 minut. Elektrická trouba – cca 200 stupň. C. Horkovzdušná trouba – cca 180 stupň. C. Plynová trouba – stupeň 3 – 4.
Vyndáme upečené části chaloupky z trouby a ještě do teplého těsta vykrojíme otvory pro okna a dveře. Necháme vychladnout! Z cukru, bílku a citrónové šťávy uděláme hustou polevu, kterou potřeme okraje bočních a čelních stran a chaloupku sestavíme. Když jsou všechny části pevně slepené, zbytek polevy, ořechy a sladkosti použijeme na dozdobení chaloupky. Nakonec vše posypeme práškovým cukrem s vanilkovou příchutí.
Tip: Jednotlivé části chaloupky musí dobře vychladnout (nejlépe přes noc), jinak by mohli být příliš měkké a chaloupka by se mohla rychle zbortit. Můžeme je upéct již několik dní před slepením chaloupky.


Žádné komentáře:

Okomentovat