14. září 2010

Medovník

vejce, 150 g cukru, 50 g tuku, 2 lžíce medu, 5 lžic mléka; lžička sody, 450 g hladké mouky,
máslový krém : 250 g hery neb másla, 350 g moučkového cukru, vanilkový cukr, žloutek, mléko, hrubá mouka na kaši nebo hustý pudink

Vejce, cukr, tuk, med, mléko a sodu za stálého míchání vaříme 2 min. Až hmota zkaramelizuje. Odstavíme a teplé nalejeme do misky s moukou a zpracujeme měchačkou. Ihned vyklopíme na vál a zpracujeme ještě za tepla pomocí malého množství hladké mouky v hladké těsto. Postupně vyválíme 4 tenké placky. Vyválenou placku opatrně přendáme pomocí válečku na vymaštěný a vyhřátýplech a vidličkou těsto asi na 10 místech propícháme, aby se při pečení netvořily puchýře.Pečeme rychle do lehkého zhnědnutí. Po vyjmutí z trouby těsto ihned hojně pocákáme rumem. Po chvilce opatrně pomocí plochého nože sesuneme na rovnou desku. Takto upečeme všechny 4 placky.Asi po hodině již můžeme plnit máslovým krémem ve třech vrstvách. 
Krém: vše utřeme do pěny a přidáme kaši nebo hustý pudink, vyšleháme krém a necháme zchladnout. Po naplnění medovník polijeme čokoládovou polevou a necháme ztuhnout. Pomocí nože, který vždy nahřejemeteplou vodou dort krájíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat