15. září 2010

Ořechový medovník

250 g máslo živočišné (do krému), 250 g máslo rostlinné (do těsta), 4 lžíce medu, 2 lžičky sody, ½ lžíce škrobu, ½ litru mléka, 30 dkg ořechů vlašských, 35 dkg cukru moučka, 50 dkg mouky hladké, 10 dkg povidel švestkových, pudink vanilkový, 4 vejce (2 celá + 2 žloutky), mléčná čokoládová poleva hotová

Těsto 20 dkg másla rostlinného, 20 dkg cukru moučky a 2 celá vejce ušlehat (nejlépe ručním el. šlehačem), přidat 2 lžíce mléka, 2 lžíce medu, 50 dkg mouky hladké a 2 lžičky sody, dále šlehat.
Dva stejné pečící plechy vysoké vytřít zbytkem rostlinného másla a těsto na ně rozdělit (roztlačit do rovna pomocí mikrotenového sáčku). Jeden plech upéct, druhý se bude zapékat s ořechovou směsí.
Ořechové směs 30 dkg nahrubo posekaných ořechů vlašských, 10 dkg cukru moučky, 10 dkg másla živočišného a 2 lžíce medu dusit chvíli na plotně (nepřipálit máslo) a ještě horkou směs namazat na těsto druhého plechu a zapéct jako cukroví (do růžova).
Krém: ½ l mléka, 2 žloutky, 2 lžíce cukru moučky, 1 pudink vanilkový a ½ lžíce škrobu smíchat a uvařit. Po vychladnutí smíchat se 15 dkg másla živočišného.
Na upečené vychladlé těsto namazat povidla a krém. Zapečené těsto s ořechovou směsí přenést na těsto s povidly a krémem (je dobré je přenášet rozpůlené). Nazdobit čokoládovou polevou rozpuštěnou v horké vodě.

Žádné komentáře:

Okomentovat