26. srpna 2016

Mandlovo-oříškový dort s marcipánem

Suroviny pro 8 – 10 porcí: 370 g změklého másla + ještě trochu na vymaštění formy, 300 g cukru krupice, nejlépe hnědého, jemně nastrouhanou kůru ze 2 pomerančů, 370 g mletých mandlí, špetku mleté skořice, 5 velkých vajec, 200 g mletých lískových oříšků, 200 g hladké mouky, 1/2 sáčku prášku do pečiva 8 lžic oříškového likéru
Na polevu: 300 g bílé čokolády, 50 g másla
Na ozdobu: 300 g marcipánové hmoty (použili jsme barevný marcipán k mání například v Tescu), práškový cukr, marcipánové ozdoby (nabízí třeba Dr. Oetker)
Postup: Troubu předehřejte na 160 °C, horkovzdušnou na 140 °C. Koláčovou formu o průměru 23 cm vymastěte a vyložte papírem. Ve velké míse smíchejte máslo, cukr a pomerančovou kůru, přidejte mandle a skořici. Po jednom do hmoty zašlehejte vejce, vetřete oříšky, mouku prosátou s práškem do pečiva a likér. Těsto vlijte do formy a pečte hodinu, pak překryjte fólií a pečte dalších padesát minut. Poté otestujte špejlí, jestli se hmota nelepí. Nechte deset minut chladnout ve formě, pak vyklopte na mřížku a počkejte, dokud základ koláče úplně nevychladne. Bílou čokoládu a máslo rozpusťte na vodní lázni a promíchejte dohladka. Polevou pak potřete koláč. Na ploše lehce poprášené práškovým cukrem rozválejte plát marcipánu tak, aby pokryl celý koláč. Přeneste na korpus, nejlépe pomocí válečku, přitiskněte, uhlaďte a odřízněte přečnívající části. Pak už jen ozdobte.

Žádné komentáře:

Okomentovat